INDUSTRYmeeting

Targi Technologii Przemysłowych

20 - 21 luty 2018

Dziękujemy za udział w targach!

Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"W ramach targów INDUSTRYmeeting odbyły się liczne wydarzenia dedykowane innowacyjnym produktom i rozwiązaniom przemysłowym.
 
Podczas wydarzenia można było zobaczyć prezentację Bolidu wyścigowego klasy Formula Student – organizatorami była grupa studentów działających na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach w Katedrze Budowy Pojazdów Samochodowych.
 
Formula Student jest interdyscyplinarnym projektem o międzynarodowym charakterze. Ma na celu rozwój przyszłych inżynierów oraz menedżerów. Zespoły oceniane są na różnych płaszczyznach. Oprócz konkurencji dynamicznych, pod uwagę brane są także umiejętności prezentacji i tworzenia biznesplanu, przygotowanie projektu bolidu oraz jego kosztorysu wraz z uzasadnieniem wykorzystywanych przy budowie technologii i zasobów. W dniach od 8 do 11 grudnia 2017 wraz z drugim pojazdem WT-02 "Chachor"studenci wzięli udział w zawodach w australijskim Melbourne, gdzie uplasowali się na 9 miejscu w klasyfikacji generalnej. Jest to pierwszy zespół na Śląsku, drugi w Polsce oraz jedyny z nielicznych w Europie, który miał szansę wystartowania w tych zawodach.
 
Ponad to podczas targów odbyło się:

-Konferencja „Doskonalenie stanu BHP w różnych gałęziach gospodarki”
Organizator: Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach i Expo Silesia
POBIERZ PROGRAM

-Konferencja „Praca 4.0 w nowoczesnym przedsiębiorstwie przemysłowym”
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Montażu i Expo Silesia

-II edycja Seminarium „Materiały kompozytowe w przemyśle”
Organizator: Politechnika Śląska, Wydział Inżynierii Materiałowej i Metalurgii,
Polskie Towarzystwo Materiałów Kompozytowych i Expo Silesia
 
- pokaz eksperymentalny organizowany przez firmę DENIOS
Szkolenie nt. materiałów niebezpiecznych: „Unikanie zagrożeń związanych z używaniem cieczy palnych i substancji niebezpiecznych”.