Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Druga edycja największej lekcji wiedzy o wodzie za nami.. 
(2017-10-20) wróć do strony głównej


Skąd bierze się woda w kranie? Czego nie zobaczysz gołym okiem , a co dostrzeżesz za pomocą mikroskopu z wodociągowego laboratorium? Ile wody codziennie przepływa przez nasze miasta? Czy ryby pomagają zachować wodę w czystości? Jak nie marnować wody czyli o pracy oczyszczalni ścieków. Tego wszystkiego, a także o wiele więcej najmłodsi mieszkańcy Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego dowiedzieli się podczas 2. największej w Polsce lekcji wiedzy o wodzie, która za sprawą Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, Katowickich Wodociągów, Sosnowieckich Wodociągów, a także Dąbrowskich Wodociągów odbyła się w sosnowieckim Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Silesia.
W dniach 25-26 października uczniowie zaproszonych szkół mogli przejść zakamarkami wodnego labiryntu edukacyjnego, wziąć udział w wodnych doświadczeniach i eksperymentach, by na koniec wykorzystać pozyskaną wiedzę biorąc udział w quizach, grach i zabawach. Zagwarantowaliśmy moc atrakcji i wiedzę, która pomoże kreować u najmłodszych postawy i zachowania proekologiczne. Dziękujemy, że byliście z nami.

Organizatorzy:
GPW, Katowickie Wodociągi, Dąbrowskie Wodociągi, Sosnowieckie Wodociągi, Expo Silesia