Najbliższe imprezy

Folder Expo
Zapraszamy do zapoznania się z naszym folderem, z którego dowiecie się Państwo wszystkiego co najważniejsze o Expo Silesia, nowym obiekcie targowym w aglomeracji śląskiej.
Kolporter EXPO - Targi, Wystawy, Konferencje
Współpraca
Strony internetowe instytucji współpracujących z Expo Silesia.

Aktualności
Gołębie po raz 10. w Expo Silesia 
(2018-01-05) wróć do strony głównej


Zakończyła się 10., jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Gołębi Pocztowych EXPOGołębie r oraz 67. Ogólnopolska Wystawa Gołębi Pocztowych organizowana przez Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych. Dzięki tym wydarzeniom Sosnowiec w dniach 12-14 stycznia 2018r. stał się stolicą polskiego gołębiarstwa pocztowego. To wielkie święto wszystkich hodowców, dla których gołębie to życiowa, wielopokoleniowa pasja.

EXPOGołębie były szansą na spotkanie z ponad 200 Wystawcami z 8 krajów oraz z czołowymi hodowcami z kraju i zagranicy. W sobotę, 13 stycznia najlepsi polscy hodowcy gołębi pocztowych zostali nagrodzeni podczas uroczystej Dekoracji Mistrzów Polski GMP i w Kategoriach. Spośród najlepszych gołębi pocztowych sędziowie wybrali krajową czołówkę najlepszych – Reprezentację Polski na VI. Środkowoeuropejską Wystawę Gołębi Pocztowych. Wręczone zostały także nagrody w Konkursie Redakcji „Hodowcy” oraz nagrody za Lot Narodowy – Bruksela 2017.

Dzięki szerokiej ofercie wystawców, zwiedzający EXPOGołębie mogli zaopatrzyć się we wszystko co potrzebne w hodowli – od gołębnika i jego wyposażenia, przez odżywki, leki, odpowiednią karmę oraz środki czystości. Nie zabrakło niezbędnych podczas sezonu lotowego systemów zegarowych oraz transportowych do przewozu gołębi pocztowych. O odpowiedni poziom wiedzy hodowców zadbali przedstawiciele portali i czasopism, a pomocą i fachową radą służyli lekarze weterynarii oraz specjaliści zajmujący się opieką nad gołębiami. Targową ofertę uzupełniły puchary i trofea. Jednak najważniejszą i największą oraz najbardziej wyczekiwaną grupę wystawców stanowili hodowcy gołębi pocztowych z Polski, Niemiec, Belgii, Holandii, Czech, Wielkiej Brytanii czy nawet Chin i Zimbabwe.

Wszystkich hodowców zaprosiliśmy do poszerzenia wiedzy o profilaktyce zdrowotnej i właściwej opiece nad gołębiami pocztowymi podczas wykładów przygotowanych przez Centrum Zdrowia Gołębi oraz o nowoczesnych rozwiązaniach informatycznych dla hodowców podczas prezentacji zorganizowanej przez "Poradnik Hodowcy".

więcej: www.expogolebie.pl