Silesia COACHEXPO

Targi Transportu Turystycznego

26 - 27 kwietnia 2017

 
Sprawdź z jakich dodatkowych możliwości reklamy możesz skorzystać podczas targów w Expo Silesia
Współpraca medialna

Expo Silesia korzysta z usług i rekomenduje "Biuro Tłumaczeń DAMAR"Zapraszamy na kolejną edycje Targów Transportu Turystycznego SilesiaCOACHEXPO, które odbędą się w dniach 24-25 kwietnia 2018 roku.

 

SilesiaCOACHEXPO to przedsięwzięcie dedykowane dla instytucji oraz firm działających w transporcie międzymiastowym i turystycznym. Wydarzenie to było doskonałą okazją do rozmów i wymiany doświadczeń pomiędzy organizatorami, usługodawcami, producentami czy firmami przewozowymi, związanymi z transportem turystycznym.

 

Zaufali nam:
 

 


 

W programie Targów m.in. znajdowało się:
 
 • Zebranie Zarządu i Komisji Rozwoju Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego

 • Debata:„ Centra Przesiadkowe w Aglomeracji Śląskiej - korzyści dla transportu publicznego" oraz „ Gazomobilność i Elektromobilność na przykładzie doświadczeń Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej” organizowana przy współpracy z Przedsiębiorstwem Komunikacji Miejskiej w Gliwicach.

 • Konkurs wystawców o Medal Expo Silesia

 • Wystawa autobusów zabytkowych 

  Seminarium "SilesiaCOACHEXPO" dla transportu turystycznego organizowane przy współpracy ze Śląską Izbą Turystyki,                     w programie m.in.:

 • Bezpieczeństwo przewoźnika i turysty - stan  techniczny samochodów autokarów, omówienie głównych przyczyn wypadków i zagrożeń drogowych -Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach

 • Procedura zgłaszania kontroli autokarów - Wydział Ruchu Drogowego KWP w Katowicach

 • Aktualne przepisy prawne regulujące czas pracy kierowców w kontekście organizacji imprez turystycznych -  Wojewódzki Inspektora Transportu Drogowego w Katowicach                                          
 • e-Booking - system rezerwacji odpraw granicznych, zasady, szczególne przypadki - Izba Administracji Skarbowej w Katowicach 

 • Płaca minimalna kierowców autokarów podczas wykonywania międzynarodowych przewozów osób w wybranych krajach - Kancelaria Transportowa KOBEN
 
 
W tym samym czasie odbyły się:
 

SilesiaKOMUNIKACJA to dynamicznie rozwijające się i największe wiosenne wydarzenie dla branży w południowej Polsce. Dzięki połączeniu ekspozycji targowej z bogatym programem wydarzeń towarzyszących SilesiaKOMUNIKACJA stała się ugruntowaną platformą wymiany poglądów i doświadczeń na temat transportu publicznego. Targi od lat wspierają najważniejsze firmy przewozowe i instytucje branżowe z terenu województwa śląskiego.

MotoSerwis Expo  to salonu wyposażenia warsztatów, w którym wystawcy zaprezentowali bogatą ofertę wyposażenia warsztatów, części i akcesoriów, narzędzi, pneumatyki oraz elektroniki. Nie zabraknie również nowinek technicznych oraz profesjonalnych rozmów biznesowych.
 
BIKEcity salon miejskiego transportu rowerowego miało na celu promowanie korzyści płynących z wdrażania miejskiego transportu rowerowego jako ekologicznego i zdrowego sposobu przemieszczenia się mieszkańców miast.